OBISK OSNOVNE ŠOLE ŽUŽEMBERK

V četrtek, 19. 10. 2023, smo dan preživeli na OŠ Žužemberk, kamor smo se pripeljali z majhnim avtobusom. Ogledali smo si šolske  prostore, ki jih je veliko več, kot na naši podružnici. Pokukali smo tudi v peti razred in pozdravili naše  lanskoletne sošolce. V knjižnici nas je že čakala prijazna knjižničarka Tinka. Udobno smo se namestili na blazine in se pogovarjali o pravilih v knjižnici, katera smo izvedeli v pravljici z naslovom  Tiho, tukaj beremo.  Nato smo se sprehodili po knjižnici in si s polic izbirali knjige. Po malici smo  kratek čas preživeli v računalniški učilnici. Gospa Helena nam je pokazala kubo robotke in mizo z lego kockami, ki jih vodijo majhni robotki. Ob zaključku dneva pa smo si skupaj z ostalimi učenci nižje stopnje ogledali lutkovno predstavo Jaz sem drugačen, kaj pa ti? Veveriček  posebne sorte, katero so pripravili člani Društva za cerebralno paralizo Dolenjske in Bele krajine Sonček. Predstava in predstavitev njihovih članov je bila zelo doživeta in prisrčna. Učenci so spoznali, da se tudi otroci, oziroma odrasli ljudje, ki jih je  prizadela hujša bolezen, z vztrajnim delom lahko  vključijo v  življenje družbe.