Varno na kolo in rolerje

V sredo, 26. 5. 2021,  smo imeli učenci od 1. do 4. razreda tehniški dan. Eno uro smo v šoli posvetili obravnavi obnašanja v prometu, spoznavanju in utrjevanju prometnih pravil, obvezni opremi kolesa ter zaščitni opremi. Vsi učenci so v šolo pripeljali kolesa in čelade. Nekaj jih je prineslo tudi rolerje. Vadili smo spretnostno vožnjo s kolesom po poligonu na igrišču ter  vožnjo v navideznih križiščih. Pregledali smo, če so kolesa ustrezno opremljena in se naučili, kaj vse mora imeti kolo, da bo pravilno opremljeno in brezhibno. Učenci so bili nad dejavnostmi navdušeni in ugotovili so, kaj morajo še trenirati in vaditi, da bodo potem v 5. razredu uspešno opravili kolesarski izpit. V okviru ure Fitko pa je učence okrog Ajdovca na kolesu spremljala tudi gospa Darja Sedaj. Napredovali so tudi v vožnji z rolerji. Za nekatere je bilo to prvo srečanje z rolanjem.