Predstavitev civilne zaščite

V torek, 18.5.2021, smo v šoli gostili člana civilne zaščite. Na šolo sta prišla gospa Nataša in gospod Janez Kranjc. Poučila sta nas, kako opravljati prvo pomoč. Vsak od nas je lahko poskusil, kako oživljati človeka in dojenčka. Izvedele smo, koliko časa možgani zdržijo brez kisika. (7 min)

POSTOPEK OŽIVLJANJA :

Na začetku pogledamo, če  človek diha.

Če ne diha, pokličemo na 112 (na pomoč)

Začnemo oživljati in prinesemo defibrilator.

Pri tem poslušamo navodila naprave.

Ko sta nam razlagala smo pozorno poslušali.

Izvedele smo veliko novih stvari.

Ema P., Maja K.  in Daša M. iz 4. r.

V torek sta prišla gospod in gospa Kranjc, ki sta člana civilne zaščite. Pokazala sta nam pripomočke kot so: vratna opora, povoji in rute, čelada proti potresu in še druge pripomočke. Poskusili smo, kako oživljati človeka in dojenčka in  pokazala sta nam defibrilator. Pogovarjali smo se, kako pomagati nezavestnemu človeku. Izvedeli smo, koliko časa ne zdržijo možgani brez kisika, kje so defibrilatorji, koliko je punc in fantov v skupini in izvedeli smo tudi , kdo je vodja civilne zaščite in kaj je njegova naloga.

Blaž G., Jan Z. , Benjamin A. iz 4. r.