O PODRUŽNICI

O ŠOLI DANES

Šola na Ajdovcu je podružnična in spada k osnovni šoli Žužemberk. Zaradi manjšega števila otrok je pouk že vrsto let kombiniran. V  letošnjem šolskem letu 2022/23 ima 23 učencev. V 1. in 2. razredu je 13 učencev  v 3. in 4. razredu pa 10 učencev (en učenec se šola na domu). Pouk se začne ob 8. 20 uri in traja do 13. 25 ali 14. 15 ure. V letošnjem šolskem letu na podružnici poteka tudi jutranje varstvo (od 6. 00 – 8. 00) ter kosilo in podaljšano bivanje od 12. 10 ali 13. 25 – 16.00.

Govorilne ure so vsak zadnji ponedeljek v mesecu.

Na šoli poučujemo:

– ga. Milena Legan, razredničarka 1. in 2. razreda,

– ga. Lidija Lebar Tomšič, druga strokovna delavka v 1. r.,  jutranje varstvo in podaljšano bivanje
– ga. Irena Prodanić Vasić, razredničarka 3., 4. razreda, vodja podružnice, Rap
– ga. Helena Smrke, učiteljica za računalništvo,
– ga. Lucija Selan, učiteljica angleškega jezika,
– ga. Nina Tomažič, vodi pevski zbor

– ga. Darja Sedaj, vodi razširjen program Fitko

– ga. Katja Hribar, nem. – Rap

– ga. Angela Čufar Zupančič – PB

Poleg teh učiteljic sta na šoli še čistilka in razdeljevalka hrane ga. Štefka Jenič in hišnik g. Branko Gašperšič.

Učenci imajo poleg pouka različne interesne dejavnosti ( krožek računalništva, pevski zbor,  Fitko in Medvrstniška pomoč) ter sodelujejo na različnih   tekmovanjih in natečajih. Pripravljamo  razstave in prireditve za starše. Občasno povabimo tudi zunanje sodelavce, ki nam radi popestrijo pouk.

Na šoli je muzejska vitrina starih predmetov, ki so jih z zbiralno akcijo prispevali krajani.

Ob šoli je asfaltno igrišče z dvema košema za košarko, peskovnikom, gugalnicami in mrežo za odbojko. Pri ureditvi  igrišča  so veliko pomagali starši in krajani.  Za urejeno  šolo in njeno okolico skozi vse šolsko leto skrbijo  poleg hišnika in snažilke tudi učenci sami. Prosimo  tudi popoldanske uporabnike igrišča, da lepo skrbijo zanj. Za boljšo varnost pred vhodom v šolo skrbi  zaščitna ograja. Ob šoli  stoji na novo postavljena avtobusna postaja. V šolskem letu 2009/2010  smo s pomočjo sloge in zavzetosti dobrih ljudi postavili ob šoli leseno hišico z imenom Ajdovška uta.