PLAVALNI TEČAJ IN PLAVALNI ŠPORTNI DAN

10. , 11. in 14. 6.  so se učenci prvega, drugega in četrtega razreda  PŠ Ajdovec preizkusili v plavanju v Dolenjskih Toplicah. Učenci so se prilagajali na vodo in se učili plavanja. Prvi dan so pokazali, kaj vse že znajo. Svoje znanje so  nadgrajevali.  Zadnji dan so  opravili preizkus plavanja. Vsi učenci so napredovali. Bili so veseli svojih rezultatov. V ponedeljek, 14. 6., pa so se jim na plavalnem športnem dnevu pridružili tudi tretješolci.

Učenci povedali naslednje:

• Zelo sem bila vesela, ko sem se naučila plavati.  (Eva Župevec, 2.r.)
  • Užival sem, ko sem delal mrtvaka. Osvojil sem zlatega konjička.  (Jan Gorenčič, 2.r.)
  • Zadnji dan sem preplaval dolžino bazena, zelo sem bil vesel. (Izak Župevec, 2.r.)
  • Potrudil sem se in preplaval dolžino bazena. (Erik Štupar, 2.r.)
  • Zadnji dan sem premagala strah, brez pomoči sem preplavala 5 metrov. (Sofi Štupar, 2.r.)
  • Všeč mi je bilo, ko sem  plaval z ostalimi sošolci. (Vid Mlakar, 1.r.)
  • Učila sem se plavati, ker me je bilo strah sem dobila črva. (Klara Župevec, 1.r.)
  • V vodi sem užival. Uspelo mi je narediti podmornico. (Andrej Zupančič, 1.r.)
  • Pri plavanju sem se trudila in osvojila zlatega konjička. (Ines Zupančič, 1.r.)
  • Uspelo mi je narediti zvezdico, žogico in podmornico. (Adnan Smlatić, 1.r.)
  • Meni je bilo zelo všeč, ker sem se naučila veliko novih tehnik plavanja. (Maja K. 4. r.)
  • Zelo mi je bilo všeč, da sem se naučila veliko novih stvari in izboljšala tiste stvari, ki jih nisem znala popolno. (Ema P., 4. r.)
  • Zelo rada plavam, zato mi je bil plavalni tečaj zelo všeč. Naučila sem se veliko novih tehnik in trikov. (Ana M., 4. r.)
  • Zelo mi je bilo všeč, ker smo se naučili dobro plavati in novih tehnik.  (Daša M., 4. r.)
  • Všeč mi je bilo, da sem se naučil žabico.  (Jan Z., 4. r.)
  • Zelo mi je bilo všeč, ker smo šli na plavalni tečaj in naučil sem se nove gibe  plavanja.                                                                         (Blaž G., 4. r. )
  • Zelo mi je všeč, da sem se naučil mrtvaka. (Nik K., 4. r).
  • Zelo mi je všeč, da sem se naučil mrtvaka. (Benjamin A., 4. r.)
  • Zelo mi je všeč, da sem se naučil plavati  kravelj. (Anže Š., 3. r.)
  • Zelo mi je bilo všeč, da sem se naučil plavati. (Žiga  K., 3. r.)
  • Všeč mi je bilo, da sem lahko spet plavala.   (Zoja R., 3. r. )
  • Zelo mi je bilo všeč, da sem končno spet plavala. (Tina S., 3. r.)
  • Zelo mi je bilo všeč, ko sem lahko s prijateljicami plavala. Všeč mi je bilo tudi, ko sem pobirala obroče. Še kdaj hočem iti tja.  (Taja K., 3. r.)