OKTOBER – MESEC POŽARNE VARNOSTI  NA PŠ AJDOVEC

Že vrsto let zapored v mesecu oktobru z učenci  nekaj ur pouka posvetimo požarni  varnosti.  Da učencem čim bolj nazorno približamo nevarnost požarov in ravnanje ob njem, smo v šolo povabili gasilce prostovoljnega gasilskega  društva Ajdovec. Vabilu so se prijazno  odzvali in nas obiskali v sredo, 11. 10. 2023. O poteku dneva  je  zapisala učenka iz tretjega razreda, Sabrina Radovac.

Ko so prišli gasilci, sem bila vesela, ker sem komaj čakala, da ne bom bila več v dimu. Iz telovadnice se je kadil »umeten« dim. Moja sošolka Nina je ostala v dimu, gasilci so jo rešili. Ko smo bili zunaj smo držali gasilski ročnik in špricali z vodo. Gasilcem sem v zahvalo  narisala risbico. Vsi sošolci  so se nanjo podpisali.

V imenu učencev in delavcev PŠ Ajdovec se gasilcem Prostovoljnega gasilskega društva Ajdovec za  izpeljano vajo evakuacije najlepše zahvaljujemo in si želimo takšnega sodelovanja tudi v naprej.