UVOD V BRALNO ZNAČKO

V sredo, 28.9.2022, smo imeli v prvem in drugem razredu kulturni dan. Obiskala nas je knjižničarka, ga. Tinka. V uvodu nam je predstavila delo knjižničarja. Povedala nam je, da imajo v Žužemberku veliko knjižnico, katero si bomo ogledali tekom šolskega leta. Skupaj smo  prebrali seznam pravljic in pesmic, ki jih bodo učenci brali za bralno značko. Spoznali so pravljico z naslovom Lev v knjižnici. V dar so prvošolci dobili slikanico z naslovom Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib.  Po odhodu knjižničarke, smo pripravili plakat za bralno značko in  spoznali učno pot branja, ob kateri so se učenci tudi  samovrednotili.