Tehniški dan -Dan zemlje z očiščevalno akcijo

V torek, 9.4.2024, so učenci 1. in 2. razreda v okviru tehniškega dne obeležili svetovni dan Zemlje, ki bo 22. aprila. Učenci so si pogledali kratke posnetke o problemih povezanih z onesnaževanjem našega planeta. Razmišljali so o tem, kaj lahko sami naredijo, da bi bili čim bolj ekološki in prijazni do narave. Nastala sta dva plakata, ki prikazujeta Zemljo, ki je onesnažena in je zaradi tega žalostna in veselo Zemljo, kjer  ljudje ravnamo okolju prijazno.

Sledil je praktični del, ko so učenci v že rabljen lonček  posadili dve rastlini, podtaknjenec  pelargonije in sadiko paprike. Rastline so  skrbno zalili z vodo in postavili na okensko polico, kjer bodo spremljali njihovo rast in jo potem odnesli domov.

Po malici so se nam pridružili tudi učenci 3. in 4. razreda.   Skupaj smo izpeljali očiščevalno akcijo. Razdelili smo se v dve skupini in pobirali smeti ob glavni cesti v smeri  Srednjega Lipovca in v smeri Brezove Rebri. Našli smo kar nekaj smeti skritih v travi in med drevesi. Učenci so bili zelo pridni in z veseljem pobirali umazane odpadke.  Po končani očiščevalni akciji  smo ugotovili, da  je vsako leto manj smeti, kar je zelo spodbudno. Verjetno k temu  šteje tudi vzgoja najmlajših.

Dan  smo zaključili s presajanjem razrednih lončnic. Bili smo kar malce utrujeni, vendar veseli, ker smo bili prijazni do planeta, naše šole  in bližnje šolske okolice.