ND – gozd jeseni in gozdna učna pot Ajdovček

V sredo, 4.10.2022, so nas obiskali učenci PŠ Šmihel. Pričakali smo jih na šolskem igrišču. Po uvodnem pozdravu je sledil pogovor o gozdu. Učenci so povedali, da  gozd ščiti okolico, daje les, hrano, sveži zrak,… Obnovili so nekaj teorije: Kaj je gozdna učna pot, zemljevid, markacija?  Nato je sledilo sladko presenečenje ob tednu otroka – palačinke. Učenci so dobili navodila in gradivo za opazovalni sprehod po gozdni učni poti Ajdovček. S pomočjo žrebanja so se razdelili po skupinah in pridno nabirali material ter ga shranili v škatlice. Na Korenovem hribu so učenci  izvedli  še nekaj dejavnosti, električni pulz, iz vejic so sestavili besedo, nabirali  liste  in jih razvrščali po barvi.  Za  zaključek so se šli igro tišine s katero so  se umirili in pot nadaljevali proti šoli. Učenci iz podružnične šole Šmihel so se z avtobusom odpeljali nazaj v šolo. Veseli smo bili obiska PŠ Šmihel. Učenci so se med seboj spoznali in preko različnih dejavnostih sodelovali.  Veselimo se še takšnih srečanj.