PROMETNI DAN

V tednu za nami, od 18.9. do 22. 9.2023, smo se na PŠ Ajdovec veliko pogovarjali in delali na temo prometa.  V torek so imeli učenci 1. in 2.razreda  tehniški dan – Prometni dan. Povabili smo  policista, ki se nam žal ni mogel priključiti, zato smo se kar sami podali na sprehod po varnih šolskih poteh. Opozorili smo na nevarne točke in se učili pravilnega prečkanja ceste.  Ogledali smo si kratke filme na spletni strani na temo prometa. Naučili smo se pesmico Jurček teče v šolo. Izdelali smo maketo križišča s prometnimi znaki, ob kateri se učenci zelo radi igrajo in vadijo prometna pravila. Dan smo zaključili s samoevalvacijo in kratkim preverjanjem znanja. Vsi učenci so prejeli priznanje za uspešno poznavanje prometnih pravil, ki so ga prilepili v zvezek.  Preko celotnega tedna so se učenci trudili in v šolo prihajali peš ter sivemu zajčku polepšali siv kožušček. Ker nas je malo, so na pomoč priskočili tudi  učenci 3. in 4. razreda. Sodelovali smo tudi na likovnem natečaju NIJZ- »Otroci za varnost v prometu«. Ob zaključku prometnega tedna želimo vsem učencem, da bi dosledno upoštevali  prometna pravila  ter varno in srečno prihajali v  šolo skozi celo šolsko leto.

Milena Legan