DARILO PRESENEČENJA

V petek, 7. 9. 2018, je poštar na našo šolo prinesel paket, ki je bil naslovljen na učence PŠ Ajdovec. Učenci in učiteljice smo bili zelo presenečeni, ker nobenega paketa nismo pričakovali.

Paket smo z radovednostjo odprli in noter najprej zagledali ročno napisano pismo gospe Nežke Borin Mali, v katerem se vsem zahvaljuje, za trud, ki smo ga vložili pri raziskovalni nalogi. Gospa Nežka je bila v Žužemberku v mesecu juniju, ko smo na zaključni prireditvi učenci iz PŠ Ajdovec predstavili raziskovalno nalogo o njenem stricu, pesniku, gospodu Gregorju Maliju, ki je bil v času vojne izgnan v Argentino.

Skupaj smo prebrali pismo in razdelili vsebino paketa po njenih navodilih. V paketu je bilo nekaj sladkarij, didaktičnih iger in šolskih potrebščin. Učenci in učiteljice smo bili zelo navdušeni in veseli, da smo bili tudi na takšen način nagrajeni za trud. Odločili smo se, da tudi sami napišemo pismo gospe Nežki, v katerem smo se zahvalili za njena darila. Učenci so ji narisali risbe in izdelali stojalo za svinčnike iz odpadne embalaže. Vse skupaj smo zapakirali v škatlo in ga odposlali.

Čez nekaj dni je na šolo ponovno prispelo pismo, v katerem se gospa poimensko zahvaljuje vsakemu učencu posebej za narisano risbo in darilo.