Jesenski pohod na Podlipo

V torek, 11. 9. 2018, smo imeli pohod na Podlipo. Odpravili smo se mimo Boršta do Srednjega Lipovca, kjer smo zavili desno proti Podlipi. Videli smo prostrane pašnike in travnike. Še dobro, da je bil večji del poti skozi gozd, ker je bilo že pošteno vroče. Na Podlipi nas je pričakala Tajina mamica. Postregla nas je je z osvežilno limonado in okusnim pecivom. Pogledali smo si še kapelico in odšli proti šoli. Šli smo po bližnjici, sproti pa smo nabrali kar nekaj gob. V šoli nas je pričakalo okusno kosilo. Izkoristili smo lep sončen dan za prvi letošnji pohod.

Zapisala: Eva Štravs, 4. razred

Še nekaj izjav učencev:

»Iz šole Ajdovec smo hodili do table Podlipa. Nazaj smo šli po strmi bližnjici. V šolo smo prišli utrujeni in veseli.« (Nia Štupar, 3. r.)

»Šli smo do Tajine hiše. Ima zelo lepega psa, ki mu je ime Kun. » (Manca Rozman, 4. r.)

»Pot nazaj je bila zelo strma. Hodili smo po blatu in pesku. Med potjo smo nabirali gobe. Čisto na koncu smo šli do luže.« (Ajša N. Rozman, 4. r.)

»Nabirali smo gobe. Videli smo polža, ki je jedel jurčka.« (Gal Klavs, 3. r.)

»Vsi smo bili veseli, ker smo osvojili »Ajdovški Triglav«, ker je bila pot zelo strma. Ko smo prišli nazaj, smo bili zelo utrujeni.« (Lea Vidmar, 3. r.)

»Videli smo želode in gosenice. Bilo nam je lepo in tudi vroče.« (Rebeka Papež, 3. r. )

»Med potjo smo videli tudi kužke.« (Karolina  Rozman, 3. r.)

»Na Podlipi smo počivali pri sošolki Taji.« ( Zoja Radovac, 1.r.)

»Danes je bilo lepo.« (Nik Klavs, 2.r.)

»Pri Taji smo pili limonado z medom.« (Ana Mlakar,2.r.)

»Nabral sem poln žep želodov, nastavil jih bom veverici«. (Benjamin Arh,2.r.)

»Po poti domov smo nabirali jurčke.« (Ema Pust, 2.r.)

»Bilo je lepo, a sem bila zelo utrujena, doma sem šla spat.« (Maja Kuhelj, 2.r.)

»Pot je bila zanimiva in poučna.« (Daša Malovrh, 2.r.)

»Roladice pri Taji so bile zelo slastne.« (Tina Skube, 1.r.)

»Vesela sem bila, ker je bilo pri meni doma veliko sošolcev.« (Taja Kmet, 1.r.)

»Na športnem dnevu sem se imel lepo.« (Nik Kužnik, 1.r.)

»Pot domov je bila strma in kamnita.« (Anže Štravs, 1.r.)