BABICE IN DEDKI NA ČAJANKI

V torek, 20.1. 2022, smo na PŠ Ajdovec gostili babice in dedke naših učencev. Ko so skozi šolska vrata vstopali nasmejani stari starši, so jih njihovi vnuki prisrčno sprejeli in jim skočili v objem. Zelo so  se jih razveselili. Popeljali so jih v šolsko jedilnico, kjer so si skupaj pripravili topel čaj z medom in limono. Ob sproščenem pogovoru so se posladkali s piškoti in se sprehodili po šolskih prostorih. Naši gostje so se posedli v šolske klopi in v pogovoru obujali spomine na stare čase, ko so sami hodili v šolo. Tudi njim ni manjkalo nagajivosti in navihanosti. Povedali so, kako so »ušpičili« kakšno neprimerno dogodivščino in kako so bili potem kaznovani. Z veseljem so prisluhnili glasbi, ki je prihajala  izpod spretnih prstov učencev  Jana Gorenčiča iz 4. r., ki je igral na klavir, Vida Mlakarja iz 3. r. in Erika Štuparja iz 4. .r , ki sta melodije igrala na harmoniki. Na šolskem hodniku so se pomudili pri tržnici in vnukom kupovali izdelke. Naše skupno druženje  smo zaključili v športni učilnici s kulturnim programom, kjer so se z različnimi točkami  predstavili prav vsi učenci. Njihovim starim staršem so z nastopom pričarali na ustih  nasmeh in solze v očeh. Ob slovesu so jim izročili skromno darilce, ki so ga sami pripravili.

Prav gotovo  bo to druženje ostalo učencem  še dolgo v spominu, njihovim starim staršem pa polepšalo prihajajoče božično novoletne praznike.

Za obisk se jim učenci, učiteljici in vzgojiteljica najlepše zahvaljujemo.

Milena Legan