NOČNI POHOD Z LUČKAMI NA FRATO

Na predzadnji šolski dan v tem koledarskem letu, 22. 12. 2022,   smo se ob 17. uri, pred šolo zbrali učenci, starši in učiteljice. Po uvodnem pozdravu smo prižgali lučke in se peš odpravili proti Frati.  Učenci so vso pot veselo poskakovali in kramljali.  Na Frati nas je pričakal  lep božični prizor. Ogledali smo si žive jaslice v izvedbi mirnopeškega kulturnega društva ob spremljavi novomeškega ženskega pevskega zbora. Naši učenci so na prireditvi zapeli dve pesmi: Tam dol na ravnem polju in Želimo vam srečen božič. Ob zaključku smo se posladkali s carskim pražencem in čajem, ki so ga pripravili v gostišču na Frati.

Za povabilo, sodelovanje na živih jaslicah ter  pogostitev  se najlepše zahvaljujemo ga. Karmen Rozman.

Milena Legan