Varno na kolo in rolerje

V sredo, 25. 5. 2022,  so imeli učenci od 1. do 4. razreda dan dejavnosti. Eno uro smo v šoli posvetili obravnavi obnašanja v prometu, spoznavanju in utrjevanju prometnih pravilih, obvezni ter zaščitni opremi kolesa. Učenci 4. r. pa so še delali vaje za teoretični del kolesarskega izpira, ki ga morajo letos opraviti .

Skoraj vsi učenci so v šolo pripeljali kolesa in čelade ter nekaj jih je prineslo tudi rolerje. Vadili so vožnjo z eno roko – odročenje in pogled nazaj, zavijanje v levo in v desno. Preizkusili so se tudi v spretnostni vožnji s kolesom po poligonu na igrišču. Pregledali smo, če so kolesa ustrezno opremljena in se naučili, kaj vse mora imeti kolo, da bo pravilno opremljeno in brezhibno. Učenci so bili nad dejavnostmi navdušeni in sami so ugotovili , kaj morajo še trenirati in vaditi, da bodo potem v 5. razredu lažje opravili kolesarski izpit. Napredovali so tudi v vožnji z rolerji. Za nekatere je bilo to prvo srečanje z rolanjem.