Teden otroka

teden

Teden otroka na PŠ Ajdovec

Tako kot vsako leto smo tudi letos obeležili teden otroka, v katerem so potekale različne dejavnosti.

• V ponedeljek, 5. 10. 2015, se je teden otroka začel tudi z dnevom učiteljev. V zahvalo nama je mami Jerneja Roglja iz 4. r. sestavila kratko pesmico z naslovom:

Pesmica za učiteljici

Četrto leto vstopamo v lepo šolo ajdovško.

Sprejeli sta nas dami dve, to sta naši učiteljici.

Sta prijazni in veseli, kdaj pa kdaj pa tudi strogi, vendar

pa zaradi tega, učenci nismo prav nič bogi.

skupaj pišemo, rišemo, pojemo, seštevamo, odštevamo,

množimo in pri tem se prav vsi veselimo.

vlivata nam znanje, moč, kar nam bo v veliko pomoč.

Ko enkrat bomo odšli od vas, ne bomo pozabili vas.

Ob današnjem prazniku, želimo vam vse lepo, da še vrsto

let razveseljevali bi otroški svet.

Sestavila: ga. Mateja Rogelj

• Ta dan so imeli učenci 1. in 2. razreda izlet na Ljubljanski grad.

SKUPAJ Z  VITEZOM ERAZMOM PO LJUBLJANSKEM  GRADU

V ponedeljek, 5.10.2015, smo učenci 1. in 2. razreda preživeli  zanimiv kulturni dan na Ljubljanskem gradu.  Na grad smo prišli peš.  Pod vodstvom vodičke smo spoznali težko  življenje viteza Erazma. Skupaj z načrtom, ki ga je pustil Erazem smo se sprehodili po gradu in ugibali ter podoživljali kaj vse je moral Erazem prestati, ko je bil zaprt v ječi. Uspelo  nam je ugotoviti, kje je pobegnil iz gradu. Za Erazma se je  zgodba žalostno končala,  sovražnik ga je našel v Predjamskem gradu. Dan smo zaključili  še z vožnjo z vzpenjačo kar je bilo za učence še posebno doživetje.

Zapisala: ga. Milena Legan

Učenke so o  kulturnem dnevu povedale:

• Zanimiva mi je bila stolpna ječa, kjer je bil zaprt Erazem. Eva Štravs, 1.r.
  • Uživala sem, ko sem se prvič peljala z vzpenjačo. Neža Skube, 2.r.
  • Všeč mi je bil vitez Erazem, ker je bil tako pogumen. Ajša Novak Rozman, 1.r.
  • Na razglednem stolpu sem videla veliko hiš in stolpnic. Manca  Rozman, 1.r.

• V torek, 6. 5. 2015, smo risali s kredami na asfalt na temo prijateljstva.

• V sredo, 7. 10. 2015, smo imeli predavanje o zdravih navadah (zdravstveni dom NM). Pogovarjali smo se tudi o vrstah nasilja in obravnavali pesmico Andreja Rozmana Roze: Nekaj ti moram povedat.

• V četrtek, 8. 10. 2015, smo obiskali potujočo knjižnico, kjer so za nas pripravili pravo presenečenje. S seboj so pripeljali Nodija, ki nas je razveselili s figuricami iz balona. V jedilnici pa smo se posladkali s palačinkami.

• V petek, 9. 10. 2015, smo teden otroka zaključili z izdelavo  plakata na katerem smo prikazali krog prijateljstva in za konec smo si ogledali še risani film.