Slavnostna prireditev ob praznovanju  50. obletnice PGD Ajdovec

V petek, 16. 6. 2023, se je ob 18. uri začela slavnostna prireditev ob praznovanju  50. obletnice PGD Ajdovec na kateri so nastopili tudi učenci PŠ Ajdovec. Jan Gorenčič in Izak Župevec sta zaigrala dramski prizorček z naslovom Šola ni šala, vsi učenci PŠ Ajdovec pa so zapeli Kekčevo pesem in pesem Sreča na vrvici.

V duhu povezovanja in približevanja gasilstva mladim na Ajdovški planoti so v PGD Ajdovec  razpisali likovni in literarni natečaj z naslovom »Gasilstvo na Ajdovški planoti«, v katerem so sodelovali vsi učenci. Nagrajence je izbrala komisija sestavljena iz članov upravnega odbora. Nagrada za najboljše likovno delo je prejela Lana Kmet iz 2. r.. Nagrada za najboljše literarno delo je šla v roke Evi Župevec iz 4. r. in Klari Župevec iz 3. r. za pesem z naslovom Gasilci.  Za nagrado so prejele vstopnico za obisk Hiše eksperimentov v Ljubljani.

Podružnična šola pa je prejela tudi zahvalo za dolgoletno sodelovanje s PGD Ajdovec. Ob tej priložnosti se jim zahvaljujemo za izkazano zahvalo ter si želimo obojestranskega  sodelovanja tudi v naprej.

Z gasilskimi pozdravi, NA POMOČ!