JESENSKI ŠPORTNI DAN – POHOD

V sredo, 16.9.2020, smo imeli športni dan. Na lepo sončno jutro smo se  zbrali pred našo šolo z nahrbtniki in osvežili pravila varne hoje po cesti.  Pot nas je skozi gozd peljala v Veliki Lipovec. Med potjo  smo spoznavali drevesne vrste, opazovali podrast in našli nekaj gob.  Ustavili smo se  v vasi  Sela. Kar malo smo bili razočarani, ko smo opazovali zapuščene kmečke hiše, v katerih nihče ne živi.  Nadaljevali smo  pot proti  Velikemu Lipovcu. Pri kapelici smo imeli postanek in malico. Vas je zelo lepa, polna hiš in gospodarskih poslopij. Veliko je bilo živali na pašnikih. Pogledali smo si rojstno hišo Znanega Suhokranjca, škofa dr.  Janeza Gnidovca. Pot nazaj nas je peljala skozi vinsko gorico Boršt, kjer smo občudovali prelep razgled na bližnjo in daljno okolico ter skrbno obdelane vinograde, polne  sladkih jagod, ki že čakajo na trgatev.  Pred šolo smo se vrnili utrujeni, a zadovoljni, ker smo uspešno opravili prvi pohod.