Miškolini in Ribice na ogledu gozdne učne poti Ajdovček

V petek, 1. 6. 2023, so nas obiskali otroci iz vrtca Žužemberk. Želeli so si ogledati našo gozdno učno pot Ajdovček. Učenci 3. in 4. razreda so za njih na šolskem igrišču pripravili kratek opis gozdne poti in nekaj ugank. Nato smo se skupaj odpravili na opazovalni sprehod. Spoznali so kaj je markacija in zemljevid, pogovorili smo se o gozdnem bontonu ter si ogledali številne drevesne vrste. Na vrhu Korenovega hriba so se okrepčali z malico, ki so jo prinesli s seboj. Na koncu smo se še skupaj poigrali na šolskem igrišču.  Zahvaljujemo se  vrtčevskim otrokom in vzgojiteljicam za obisk in sodelovanje.

Veseli smo, da gozdna učna pot živi tudi s pomočjo krajanov, saj smo opazili kar nekaj novih drevesnih vrst, oznak ter smerokazov. Po telefonskem pogovoru z g. Jožetom Gnidovcem pa se obeta še dokončna ureditev v naslednjem šolskem letu.