Prvi šolski dan

Na oblačno petkovo  jutro je  vrata podružnične šole Ajdovec prestopilo kar 8 nadobudnih in znanja željnih  prvošolcev: Nik Klavs, Blaž Gorše, Jan Zupančič, Daša Malovrh, Benjamin Arh, Maja Kuhelj, Ema Pust, Ana Mlakar, katere smo sprejele kar tri strokovne delavke od tega na novo vzgojiteljica ga. Lidija Lebar Tomšič. Po uvodnem pozdravu in predstavitvi v telovadnici so starši odšli domov, učenci pa so nadaljevali z dejavnostmi v razredu. Po malici smo se vsi skupaj odpravili na  igrišče, kjer smo  se pogovorili o pravilih obnašanja in varnosti v bližini igral ter se skupaj poigrali nekaj elementarnih iger.  Pred odhodom domov smo se posladkali s slastno torto. Učenci so veselih obrazov odšli domov.  Učiteljice  smo se razselile večjega števila učencev, kar pomeni, da bo letos  na PŠ Ajdovec prvič potekalo jutranje varstvo in kosilo ter podaljšano bivanje.