JESENSKI POHOD

Veselo smo vstopili v novo šolsko leto. Prva dva dneva smo uredili vse potrebno za dober začetek. Že kar tretji dan smo izpeljali prvi športni dan. Povabili smo Vidovega očka, ki nas je spremljal na pohodu. Vodil nas je  po poti do Brezove Rebri. Od tam naprej pa po globokem gozdu na  Frato. Gospod Jure Mlakar je lovec. Veliko nam je povedal o živalih, predstavil je   delo lovca. Na Frati smo imeli malico in počitek.  Imeli smo srečo, ker so Ajdovški možje pripravljali  v gozdu kopo. Izakov dedi, Župevec Alojz, nas je povabil v dolino, kjer je že bila postavljena kopa. Povedal nam je, kako so jo pripravili.   Potrebno jo bo samo še  pokriti z zemljo in v soboto, 11.9.,  bodo kopo prižgali. Da bo nastalo kvalitetno oglje, je potrebno kopo ves čas nadzorovati, tudi ponoči. Oglarji so postavili kočo, v kateri v času tlenja kope, tam tudi prespijo. Naš športni dan se je zaključil šele po odhodu iz Frate  in prihodu v  šolo. Prijetno utrujeni in zadovoljni smo odkorakali v razred in pričakali kosilo. Gospodu Juretu se  zahvaljujemo za vodenje pohoda in  lovske izkušnje. O dnevu smo povedali naslednje:

• Pot je bila dolga in bil sem kar precej utrujen. Užival sem pri ogledu kope.     Andrej ,2.r.
  • Danes  je bil zame zelo zabaven dan.    Petra, 1.r.
  • Užival sem na pohodu, ker je bil z nami moj oči.     Vid, 2.r.
  • Vidov oči nam je pokazal je veliko prežo.         Luka, 1.r.
  • Na pašniku sem videla veliko kozic, ki so nas pozdravljale.    Nika,1.r.
  • Na Frati smo se posladkali z bomboni, ki jih je prinesel Vid.   Ines, 2.r.
  • Všeč mi je bilo, ko sem opazovala naravo.    Sabrina,1.r.
  • Najlepše je bilo, ko smo sedeli na klopci in imeli malico.   Lana,1.r.
  • Hodili smo po velikem gozdu, in videli veliko visokih dreves. Nina,1.r.
  • Všeč mi je bilo, na Frati v dolini pri kopi. Adnan, 2.r.
  • Na Frati pri kopi je bil tudi moj dedi.  Klara, 2.r.
  • Na športnem dnevu sem užival.    Nik, 1.r
  • Všeč mi je bilo, ko sem se pogovarjal z lovcem.   Žiga, 4.r.
  • Všeč mi je bilo, ko smo se ustavili pri domu Frata.    Zoja, 4.r.
  • Všeč mi je bilo, ko smo se ustavili pri lovski preži in takrat ko smo z Zojo iskale markacije. Našle smo jih 72.          Taja, 4.r.
  • Všeč mi je bilo, ker sem videl veliko markacij.          Jan, 3.r.
  • Všeč mi je bilo, ko sem videla veliko lovskih prež in markacij.          Tina, 4.r.
  • Všeč mi je bilo, ko sem videla veliko lepih rož.          Sofi, 3.r.
  • Všeč mi je bilo, ko smo hodili po gozdu.   Eva, 3.r.
  • Všeč mi je bilo, ko sem videl netopirja.   Erik, 3.r
  • Všeč mi je bilo, ko  sem videl kakšna je narava in sem jedel robide.  Anže, 3.r.