GASILCI NA OBISKU

V petek, 14.10.2022, smo učenci podružnične šole Ajdovec skupaj z gasilci in učiteljicami izpeljali vajo evakuacije. Ob osmi uri smo zagledali  gost bel dim, ki je prihajal izza vrat športne učilnice. Hitro smo se obuli in stekli na zbirno mesto pri šoli. Učiteljice so po seznamu preverile, če smo vsi zunaj in  navidezno poklicale gasilce.  Gasilci so prišli z dvema voziloma. Nadeli so si plinske maske in  raztegnili cevi za gašenje . Odšli so v zakajene šolske prostore in začeli gasiti. Čez nekaj časa so ven prinesli  poškodovanega gasilca, ki se je dušil, zaradi prevelike količine dima. Skupina gasilcev mu je nudila prvo pomoč. Ostali so nadaljevali z gašenjem. Kmalu so  »požar« uspešno pogasili. Po končani vaji smo se zbrali pri gasilskem vozilu in se tudi sami preizkusili  z gašenjem ognja z vodo ter  opazovali, kako  se gasi z gasilnim aparatom.

Gasilcem prostovoljnega gasilskega društva Ajdovec se  za obisk in kvalitetno izpeljano vajo evakuacije najlepše zahvaljujemo.