Kulturna prireditev na Ajdovcu

V torek, 11. 2. 2020, smo imeli na Ajdovcu v gasilskem domu kulturno prireditev v spomin na  največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna. Na prireditev so prišli krajani, starši, sorodniki in gospa ravnateljica, ki nam je v uvodnem govoru predstavila pomen kulture. Za začetek so učenci zapeli Zdravljico pod vodstvom gospe Kristine Drnovšek. V programu so poleg slovenskih pesmi  zapeli tudi angleško pesmico pri kateri jih je na kitaro spremljala učiteljica, ki jih poučuje angleščino, gospa Katja Ciglar Udovič, recitirali so Prešernovo poezijo ter nam predstavili  njegov življenjepis. Zaigrali so dramski prizorček o Kričavem petelinčku ter anekdoto z naslovom Šola ni šala. Učenke so predstavile plesno točko z mažoretno palico. S solo točkami pa so se predstavili Ana Mlakar s  petjem, Taja Kmet z igranjem na klavir, Gal in Nik Klavs z igranjem na kitaro in Jan Zupančič z igranjem na harmoniko. Na koncu je gospa ravnateljica podelila še priznanja in nagrado za šolski likovni natečaj Bodi dober, bodi kul. Nagrajena je bila slika Taje Kmet iz 2. razreda.