DREVO ZAHVALE

Že drugo leto zapored  prihaja na našo podružnico učenec,  ki se šola na domu, oziroma obiskuje šolo Sole Libero na Vrhniki. Pri nas je uspešno opravil  zaključni izpit iz slovenščine in matematike.  Rad pride na Ajdovec, ker smo podeželska šola  in mu je tukaj zelo všeč.  Sam obiskuje  šolo, kjer so  otroci med izobraževalnim procesom vsakodnevno in večino časa v naravi.
Na ta način imajo dovolj časa tako za svobodno kot tudi usmerjeno igro ter izkustveno učenje.
Strmijo k temu, da v času šolanja otroci odkrijejo svoje strasti in močna področja ter so med procesom radovedni, raziskujejo, načrtujejo ter razmišljajo, kako priti do določenih odgovorov ali zakaj so odgovori takšni.  V zahvalo je  učencem podaril drevo – jablano.  Naši učenci so z veseljem  jablano  posadili s pomočjo hišnika Branka Gašperšiča.  Upamo, da se bo drevo prijelo in rodilo slastna jabolka.