TEDEN OTROKA na PŠ Ajdovec

V tednu otroka dejavnosti na šoli potekajo malo drugače.  Učenci 1. in 2. razreda so glasovali za najljubšo dejavnost po lastni izbiri in zmagala je igra v mivki. Učenci 3. in 4. razreda pa so se pri urah športne naučili nov ples. Jedilnik je bil sestavljen po predlogih vseh učencev na OŠ Žužemberk. Risali smo za likovni natečaj Varno v vrtec in šolo, posladkali smo se tudi  s palačinkami in pečenim kostanjem. V četrtek, 8. 10,. 2020,  smo imeli tehniški dan. Obiskal nas je gospod Darko Korošec, ki je učencem na zanimiv in poučen način predstavil ljudska glasbila, kako so nastala, kako se imenujejo in kako se na njih igra. Učenci so tudi sami izdelali boben ropotuljo iz lončene posode, kozje kože in semen. Teden je bil učencem zelo všeč.

Učenci 2. razreda so povedali:

• Všeč mi je bilo, ko smo bili veliko zunaj, pekli smo kostanj in se igrali v mivki. Jan.
  • Spoznal  sem veliko različnih ljudskih glasbil.   Izak
  • Po navodilu gospoda Korošca sem sam izdelal bobenček.  Erik
  • Zabavala sem se ob zvokih ljudskih glasbil.  Eva
  • Ta dan je bil zame zelo poučen in zabaven.  Sofi