ZIMSKI ŠPORTNI DAN – POHOD

Učenci PŠ Ajdovec smo se v četrtek, 24.2.2022, odpravili na daljši sprehod do Srednjega Lipovca, kjer smo imeli  prvo postajo. Družina našega sošolca Andreja nas je prijazno sprejela na njihovi  kmetiji. Očka nam je predstavil  življenje in delo na kmetiji. Pogledali smo si hlev in živali. Pred odhodom  nas je Andrejeva mami postregla s čajem in krofi. V srednjem Lipovcu smo si pogledali še oglarsko kočo in studenec. Pot smo nadaljevali  proti Malem Lipovcu, mimo vinogradov v Hribu in se do kosila vrnili v šolo.  Med potjo smo klepetali in opazovali  prelepo naravo. Tudi vreme nam je bilo zelo naklonjeno. V šolo smo se vrnili kar malo utrujeni, vendar veseli, da smo preživeli lepo dopoldne.

Družini Zupančič iz Srednjega Lipovca se za gostoljubnost najlepše zahvaljujemo.

Učenci so o športnem dnevu povedali naslednje:

• Zelo mi je bilo všeč, ko sem videl studenec v Srednjem Lipovcu

Vid Mlakar, 2.r.

•   Vesel sem bil obiska mojih sošolcev v našem hlevu pri živalih.

Andrej Zupančič, 2.r.

• Pogledali smo si fotografije, kako se naredi kopa.

Ines Zupančič, 2. r.

• Najbolje mi je bilo, ko smo videli zajčke pri sošolcu Žigu in teti Štefki, ko smo jedli sladkarije. Še lepši pa je bil sprehod med vinogradi .                                                Sabrina Radovac, 1.r.
  • Lepo je bilo, ko smo med sprehodom opazovali različne živali.

Taja Kmet, 1.r.

• Všeč mi je bilo, da je bi  sočen dan in ni bilo vetra, sprehod mi je bil všeč.

Anže Štravs 4.r.

• Všeč mi je bilo, ko smo šli k meni domov, kjer sem pokazal moje zajčke.                                                            Žiga Kranjc,4.r.
  • Všeč mi je bilo, ko smo videli krave.

Eva Župevec, 3.r.

• Meni je bilo všeč ,ko smo hodili mimo vinogradov in ,ko sem se družila s prijateljicami.

Taja Kmet  4.r.

• Všeč mi je bilo, ko smo šli do živali in ko sem se družila s prijatelji.

Sofi Štupar 3.r

• Meni je bilo všeč, ko smo si ogledali studenec in jedli sladkarije.

Zoja Radovac  4.r.

• Všeč mi je ko smo bili pri Andreju in smo božali krave.

Erik Štupar, 3.r.

• Všeč mi je bilo, ko smo  bili pri Žigatu in smo božali zajčke in je Žiga prinesel srnjakovo okostje.

Izak Župevec, 3.r.