ZAKLJUČNA EKSKURZIJA 3. IN 4. RAZREDA

V ponedeljek, 3. 6. 2019, smo imeli zaključno ekskurzijo. Z rednim šolskim avtobusom smo se odpeljali v Žužemberk, kjer smo pobrali še ostale učence in skupaj smo se odpravili na pot. Najprej smo prispeli v Trebnje, kjer nas je čakala vožnja z vlakom do Novega mesta.  Nato smo se iz Novega mesta z avtobusom odpeljali na Otočec, kjer smo se sprehodili okoli gradu in malicali. Potem smo se odpeljali v Kostanjevico, kjer smo si   ogledi Kostanjeviško jamo. Vodič nam je povedal, kaj vse lahko vidimo v jami in kaj se je vse v jami dogajalo. Videli smo različne kapnike in celo netopirje. Izvedeli smo tudi zgodbo o velikanu. V jami pa smo preizkusili tudi čisto temo, saj je vodič na trenutek ugasnil luč. Po ogledu smo polizali še sladoled in se odpravili nazaj v šolo.