Tehniški dan –  Kubo robotika in razvoj digitalnih kompetenc

V sredo, 8. 11. 2023, so imeli učenci 3. in 4. razreda tehniški dan na podružnični šoli Dvor. Preko različnih dejavnosti so razvijali digitalne kompetence. S pomočjo tabličnih računalnikov so uporabljali  aplikacijo Kahoot, s katero so preverjali znanje angleškega jezika in poznavanje delovanje človeškega telesa. Na stacionarnih računalnikih  so se učili prijavljati in medsebojno komunicirati preko sporočil in kanalov e-asistenta. Vadili so tudi znanje matematike preko interaktivnih vaj ter spoznavali  delovanje Kubo robotka. Delavnico s Kubo robotki, ki je bila plačljiva,  so izvajali sodelavci podjetniškega inkubatorja Kočevje. Učenci so  na kreativen in zanimiv način spoznali delovanje Kubo robotka. Poleg osnovnega razumevanja programiranja, timskega sodelovanja pri reševanju problemov in približevanje tehnologije otrokom skozi izobraževanje, lahko Kubo robotka uporabimo kot orodje za spodbujanje kreativnosti na več nivojih . Glede na to, da je osnovna šola Žužemberk nabavila kar nekaj kompletov Kubo robotkov preko projekta Dviga digitalne kompetence, jih bomo občasno uporabili tudi na naši podružnici, saj je učenje z njimi zelo zabavno.