SPREJEM PRVOŠOLCEV MED MLADE ČLANE RDEČEGA KRIŽA IN PREDSTAVITEV PRVE POMOČI

V petek,13.5.2022, smo med mlade člane RK sprejeli prvošolce. Skupaj s starejšimi učenci smo si pogledali naloge Rdečega križa. Učenci  so obnovili svoje znanje in ga še dopolnili. Na tabli je nastajal miselni vzorec. Ugotovili smo, da smo aktivni tudi na podružnici in sklenili, da bomo dejavni  še naprej. Radi bomo priskočili na pomoč sošolcem, doma v družini in v kraju pomoči potrebnim.  Pri pouku slovenščine smo prebrali pravljico Križem kapica in še bolj nazorno spoznali pomen Rdečega križa. Najmlajši so za sprejem prejeli zgibanko s pravljico o Križem kapici, svinčnik in sladico.

Že drugo leto zapored sta na našo šolo prišla člana  civilne zaščite ga. Nataša in g. Jani Kranjc. Prinesla sta veliko materiala in nazorno  prikazala, kako ukrepati, kadar pride do  različnih nesreč in  poškodb. Lahko rečemo, da smo imeli kar krajši tečaj prve pomoči. Učenci so se  tudi sami preizkusili v nudenju nekaterih oblik pomoči (položaj nezavestnega…) Spoznali so, da je civilna zaščita oblika pomoči  ljudem v nesreči. Da član civilne zaščite ne postaneš kar tako. Potrebno je veliko vaje in odrekanj, da moraš svoje znanje tudi nadgrajevati in se odrekati svojemu prostemu času.

Za sodelovanje  in predstavitev se družini Kranjc najlepše zahvaljujemo. Želimo jim  veliko zdravja in vztrajnosti pri tovrstnih dejavnostih.