Radovednost ne pozna meja

V mesecu marcu sta se v našo podružnično šolo vključila dva ukrajinska učenca Veronika in Yaroslav. Za sprejem so jim učenci 3. in 4. r. s pomočjo kamišibaja uprizorili ukrajinsko glasbeno pravljico Rokavička. Z njunim prihodom se je pri naših učencih pokazala velika radovednost o njihovi državi. Na globusu in zemljevidu smo poiskali Ukrajino. Na spletu smo poiskali njihovo pisavo, zastavo ter običaje. Skozi to izkušnjo vsi učenci razvijajo različne veščine, ki jih v šoli krepimo, kot so:  vztrajnost, odgovornost, iznajdljivost, sodelovanje, radovednost, spoznanje, strpnost in ponos. Učenca obiskujeta redni pouk ter dneve dejavnosti in še dodatne 3 ure slovenščine. Pridno se učita slovenskega jezika in bogatita besedni zaklad.  Obenem se tudi ostali učenci naučijo kakšno ukrajinsko besedo. Ugotovili so, da so nekatere besede zelo podobne. Veseli smo, da se pri nas na šoli dobro počutita. V zahvalo za medsebojno pomoč in dobro sodelovanje so učence pogostili z mini torticami, ki so jo podarili vsakemu učencu.