POSTALI SMO MLADI ČLANI RK in akcija »Košarica«.

V sredo, 10.5.2017, smo učenci 1. razreda dve šolski  uri preživeli  v Žužemberku. V učilnici za gospodinjstvo smo si ogledali prehransko piramido in se pogovarjali o zdravem načinu življenja. V učilnici prvega razreda  smo  skupaj  z Žužemberškimi učenci postali mladi člani RK. Prostovoljki RK  gospa Vlasta in gospa  Zvezdana sta nam predstavil Križem Kapico in njene naloge.

• Križem Kapica je povedala, kako je treba pomagati sošolcem, starim staršem in drugim ljudem, ki so v stiski.   (Lea)
  • Všeč mi je bilo v učilnici 1.razreda. (Karolina)
  • Lepo mi je bilo, ko sem dala petko Križem Kapici. (Rebeka).
  • Prvošolci in učiteljica so nas lepo sprejeli. Sedeli smo zadaj  v učilnici.  (Nia).
  • Križem Kapica je volka naučila, da je postal dober. (Gal).

V tednu RK smo vsi učenci PŠ Ajdovec sodelovali v akciji »Košarica«. Vsak učenec je prinesel vsaj eno živilo ali izdelek.