Kulturna prireditev na Ajdovcu

V torek, 5. 2. 2019, smo imeli javno kulturno prireditev v gasilskem domu na Ajdovcu. Prišlo je veliko ljudi, da bi si ogledali predstavo. Prišla sta tudi ravnateljica in gospod župan. Najprej smo zapeli Zdravljico in učenka Ajša, ki je bila voditeljica programa,  je na oder povabila župana, ki je imel kratek govor. Nato smo zapeli šolsko himno. Nia, Lea in Jure so predstavili življenje Franceta Prešerna. Učenci 1. razreda so recitirali Lipico, učenci 2. razreda Zdravljico, jaz sem povedala pesem Kam, Eva Štravs pa pesem Pevcu.  Pod vodstvom gospe Nine Zajec smo zapeli kar tri pesmice: Miška vzela je s poličke, Osliček in Jež Janez. Gostom smo tudi zaigrali dramski prizorček o Muci Copatarici. Tina in njena sestrica Neža sta nastopili s svojo plesno točko z mažoretnimi palicami. Letos pa tudi na naši podružnici poteka tečaj mažoret, zato smo se tudi me predstavile s plesno točko. Ravnateljica je podelila priznanja in nagrado za sodelovanje v šolskem likovnem natečaju  »Globine vesolja«. Nagrado je prejela Ana Mlakar iz 2. razreda. Za konec smo zapeli pesem Jaz pa pojdem na Gorenjsko. Župan in ravnateljica sta nas pohvalila in nato smo odšli domov.

Zapisala: Manca Rozman, 4. r.