Evropski teden mobilnosti

001

V tednu evropske mobilnosti smo na PŠ Ajdovec izpeljali različne aktivnosti na temo promet.  V okviru pouka smo se pogovarjali  o pravilih v prometu, pri likovni umetnosti risali na temo promet ter pri slovenščini brali  vzgojne in poučne zgodbe na to temo.  Sodelovali smo v likovnem natečaju  Jaz v prometu – misli na otroke vozi varno. V Žužemberku smo se sprehodili po varnih poteh s  policistom gospodom Kramarjem. V šolski telovadnici so bili učenci seznanjeni s strani policista s pomembnostjo varnosti v prometu. Gospa Glavič je predstavilo Društvo paraplegikov. Z zanimanjem so učenci  prisluhnili življenjski zgodbi mladeniča, ki je  pri 12 letih, zaradi prometne nesreče, pristal na invalidskem vozičku. Učenci OŠ Žužemberk so pod vodstvom gospe  Jane Mrvar zaigrali dramski prizorček z naslovom Rdeča kapica v prometu. Na igrišču smo  si ogledali 7 postaj na tematiko prometa.

Čeprav učenci  že veliko vedo  o prometu, je prav, da varnost v prometu ves čas poudarjamo.

009