DEJAVNOSTI V TEDNU RDEČEGA KRIŽA NA PŠ AJDOVEC

»Vse kar delamo, delamo iz srca«  je bil letošnji slogan ob tednu Rdečega križa. Ob njem smo se ustavili tudi na PŠ Ajdovec.  Skupaj smo se zbrali vsi učenci ter se pogovorili  o nalogah mladih članov RK. Učenci so našteli naloge mladih članov in povedali, kaj bodo  naredili dobrega za bližnjega v  stiski tako v šoli, kot doma ali v kraju, kjer živijo.

Križem Kapica je pod vodstvom sester  Vlaste in Zvezdane  učence na Ajdovcu obiskala že v aprilu. Njun prijazen nasmeh in srčne besede so  navdušile naše učence, da so z veseljem pristopili k marsikaterim dobrim dejanjem in jih opravili za druge ter za čisto okolico. Tako so pridno prinašali prehranske, higienske in šolske  izdelke v košarico RK. Udeležili so se čistilne akcije v šoli. Nekateri  so se pridružili tudi gasilcem in pomagali pri čiščenju. Pridno so zbirali zamaške in drugo odpadno plastično embalažo . Nabrali so veliko starega papirja v dveh zbiralnih akcijah. Pridružili se bodo tudi akciji pokloni zvezek za otroke, ki težko kupijo šolske potrebščine.

V sredo, 10.5. 2023, smo pet  prvošolcev sprejeli med mlade člane RK. Spoznali so  zgodbo o prostovoljcu Maksu, ki je imel dobro srce in je rad  pomagal  sošolcem. Prvošolec Dominik  je po prebrani pravljici povedal: »Sedaj pa razumem, kaj pomeni biti solidaren«.

Ob tej priložnosti se iskreno zahvaljujemo prostovoljkama sestrama Vlasti in Zvezdani iz RK Novo mesto, ki  z veseljem obiskujeta šole in  predstavljata zgodbo o Križem Kapici. Zahvaljujemo pa se tudi RK za poslana darila, ki so jih dobili učenci. HVALA!

Milena Legan