DAN ZEMLJE Z OČIŠČEVALNO AKCIJO NA PŠ AJDOVEC

V petek, 21. 4. 2023, so  učenci 1. in 2. razreda  v okviru tehniškega dne obeležili svetovni dan Zemlje. Po prebrani pravljici Irme Jančar z naslovom Mati Zemlja radi te imamo, je stekel pogovor o  Zemlji. Prevelika  količina različnih odpadkov pripomore, da se Zemlja preveč segreva in povzroča, da se ledeniki  prehitro topijo. Učenci so razmišljali, kako in kje  lahko sami prispevajo in čuvajo naš planet. Svoja razmišljanja so po skupinah  zapisali in narisali na plakete, katere so potem predstavili sošolcem.

Iz plastenke so  izdelali okrasen lonček za rožo in jo tudi posadili. Na ta način so pokazali, da so ekološki, da lahko  zavržene stvari uporabimo in z nekaj dobre volje spremenimo v še uporaben predmet.

Po malici smo se zbrali  pred šolo. Pridružili so se nam tudi učenci  3. in 4. razreda. Razdelili smo se v dve skupini. Učenci 3., 4. razreda so pobirali smeti ob glavni cesti do Srednjega Lipovca. Najmlajši pa ob cesti v smeri Brezove Rebri. Nabrali smo kar nekaj vreč odpadkov, največ smo jih našli skrite v gozdu ob cesti. Kar malce utrujeni,  a zadovoljni, da smo polepšali našo šolsko in bližnjo okolico  smo se vrnili v šolo na kosilo.